Trafik Haftası Etkinliği Kutlandı

yy

Iğdır’da 3-1 Mayıs tarihleri arasında kutlanan, ‘Karayolu Trafik Haftası’ kapsamında Iğdır Kültür Merkezi’nde ve Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım Bulvarı’nda çeşitli kutlama etkinlikleri düzenlendi.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Iğdır Kültür Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe; Iğdır Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Iğdır Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Erdem Yılmaz, Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Başkanı Bülent Dilmen, Iğdır Şoförler Odası Başkanı Selahattin Artantaş, STK temsilcileri, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Vekili Mesut Yılmaz, trafik vatandaşların can ve mal güvenliği için tehlike oluşturması, bu alandaki sorunlar için kalıcı ve acil çözümlerin hayata geçirilmesi için başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm kesimlere ve bireylere sorumluluklar düşmekte olduğunu söyledi.

Yılmaz; “son yıllarda meydana gelen trafik kazalarının analizleri yapıldığında özellikle aşırı hız ve yakın takip gibi trafik kazalarının oluşumunun da büyük rol oynayan trafik kural ihlallerinin, seyyar radar ikaz levhaları ve devamında ekiplerin bulunduğu bölgelerde yapılmadığı görülmektedir.

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Iğdır kültür Sarayında düzenlenen etkinliğe; Iğdır Vali Yardımcısı Şenol Kaya, Iğdır Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Erdem Yılmaz, Karayolu trafik ve yol güvenliği araştırma derneği Başkanı Bülent Dilmen,  Iğdır Şöförler odası Başkanı Selahattin Artantaş, STK temsilcileri, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Programda açılış konuşması yapan; Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü vekili Mesut Yılmaz, trafik vatandaşların can ve mal güvenliği için tehlike oluşturması, bu alandaki sorunlar için kalıcı ve acil çözümlerin hayata geçirilmesi için başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere tüm kesimlere ve bireylere sorumluluklar düşmekte olduğunu söyledi.

Yılmaz, ”Son yıllarda meydana gelen trafik kazalarının analizleri yapıldığında özellikle aşırı hız ve yakın takip gibi trafik kazalarının oluşumunun da büyük rol oynayan trafik kural ihlallerinin, seyyar radar ikaz levhaları ve devamında ekiplerin bulunduğu bölgelerde yapılmadığı görülmektedir.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.