Trafiği Rahatlatacak Önlemler Alındı

 

Iğdır Belediyesi Zabıta Müdürlüğü trafik ekipleri delinatör uygulaması ile kavşak noktalarında trafiği rahatlatmak önlemlerini hızlandırdı.

 “İl şehir merkezinde ana arter kavşaklarında hatalı araç park etmeler yüzünden meydana gelen trafik sıkışıklığına çözüm olarak delinatör denilen ayırıcı ekipmanlar birçok yere artık konulmaya başlandı” diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit şunları söyledi:

 “Konulan bu ekipmanlar ile özellikle kavşak noktalarında araçların hatalı park yapmasının önüne geçilmiş olacak. Şu an itibari ile Zübeyde Hanım Bulvarı, Parlar caddesi, Ziraat Bankası Karşısı, Özel İdare karşısı, Mevlana sokak, PTT binası önüne delinatör yerleştirdik. Delitatör, (Kırılmaz Trafik Babası veya Şerit Düzenleme Butonları) ; trafiğin yoğun olduğu yolların şerit ayrımlarında, kavşak girişlerinde, otoparklarda, park yapılmasının istenmediği yerlerde, şerit düzenlemelerinde, refüjlerde araç sürücülerini uyarı ve ikaz amaçlı uygulanacaktır. ”dedi.

Kentimizde ki en büyük sorunlardan biri trafik kazalarıdır. Kazaları en aza indirmek için araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu caddeleri belirledik diyen Başkan Murat Yikit:” Özellikle araçların yoğun seyrettiği bazı yollarda hız kesici bariyerleri ile delinatör uygulamasını genişletiyor ve genişleteceğiz. Böylelikle trafik akışı daha sağlıklı bir şekilde akacak ayrıca bu uygulama ile kaldırımların tüm vatandaşlar tarafından rahatça kullanımı hedeflenmektedir. Önümüzdeki günlerde ihtiyaca göre tespit edilecek noktalara delinatör uygulamasına devam edeceğiz.

Vatandaşlar yeni uygulamayı beğendiklerini belirterek; “çalışmayı yapan Iğdır Belediyesi’ne teşekkür ederiz. Delinatörlerle gidiş ve geliş olarak çift yönlü araç trafiği rahat işleyecek, bu yeni uygulama merkezindeki trafik akışına da nefes aldıracaktır” dediler.

HABER: ŞİRİN TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.