TİDER Tuzluca Belediyesinden “ŞEYH ZAHİR” in Anısının Yaşatılmasını İstedi

hy

Toplumsal İlerleme Derneği adına Tuzluca belediyesini ziyaret eden Dernek Başkanı Murat Akkuş ve dernek üyesi Seyit Zahir Koşik Eşbaşkan Mehmet GÜLTEKİN ile bir süre sohbet ederek taleplerini ilettiler. Ziyarette talep dilekçelerini Başkan Gültekin’e sunan TİDER Başkanı Akkuş, Şeyh Zahir’in yeğeni TİDER üyesi Seyit Zahir Koşik ile birlikte “ŞEYH ZAHİR” adının ilçede bir yere verilmesini istediler.

Talep dilekçesinde şöyle denildi;

“Tuzluca Belediye Başkanlığına: Iğdır tarihinde çok önemli bir yeri olan eski Tuzluca Tuz Tekel Müdürü, Nahcıvan Lisesi mezunu ve dört dil bilen Demokrasi ve insan hakları savunucusu, Özgürlük timsali tarihi bir karakter olan merhum “ŞEYH ZAHİR”in adının Tuzluca ilçemizde yaşatılmasını sivil toplum örgütü olarak makamınızdan talep etmekteyiz.

Tuzluca ilçemize emekleri olan Halkımızın öncülerinden rahmetli “ŞEYH ZAHİR”in isminin ilçemizdeki bir parka, sokağa, caddeye veya belediye yönetiminin uygun göreceği bir mekana ismi verilerek hatırasının yaşatılmasını saygıyla arz ederiz.”

Başkan Gültekin’e Şeyh Zahir’in Hayatını Anlatan Kitap Hediye edildi

Ziyaret sırasında Şeyh Zahir’in yeğeni Seyit Zahir Koşik, Tuzluca Belediye başkanı Mehmet Gültekin’e amcası rahmetli Şeyh Zahir’in yaşamını ve mücadelesini anlatan ‘’Ararat’taki Esir Generalden Kan Çiçekleri’’ adlı kitabı hediye etti.

Ziyaretten dolayı konuklarına teşekkür eden Tuzluca Belediyesi Eşbaşkanı Gültekin, Şeyh Zahir İsminin yaşatılması konulu talebi belediye meclisinde gündeme getireceğini belirtti. 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.