Tıbbı Sekreterlik Kursu Sona Erdi

3

Iğdır Merkez Halk Eğitimi Müdürlüğü’nce 2010-2011 yılında açılan tıp sekreterliği kursu başarı ile sona erdi. Başlangıçta 450 kursiyer ile başlayan kurs 134 kursiyerin mezuniyeti ile tamamlandı.

Toplam 2232 saat eğitime tabi tutulan kursiyerler 4 yıl gibi bir sürede tıp sekreterliği kursunu tamamladılar.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Levent Gürel; “kursu başarı ile bitiren kursiyerler lise mezunu olma şartı ile fark derslerin sağlık meslek lisesinde alıp, belgelerini sağlık meslek lisesi diplomasına çevirebilecektir. Ayrıca bu programı tamamlayan çalışanların maaşlarında yüzde 30 oranında artış olacaktır. Aldıkları bu belge sağlıkla ilgili bütün kursları kapsamaktadır” dedi.

Halk Eğitimi Merkezinde yapılan törenle kursiyerlere belgelerini veren, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Levent Gürel, zorlu bir kurs programını başarı ile tamamlamak oldukça sevindirici, özellikle bu kursun başarı ile tamamlanmasına katkı sağlayan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü personelinin katkılarının önemli olduğunu belirtti.

Kursiyerler ise; “bu kursa 4 yıl boyunca devam ettik ve belge sahibi olduk. Artık iş bulmamız lazım. Kamu hastaneleri bizlere hastanede iş vermelidir. Bizim aldığımız kursu almayan kişiler hastanede hasta kabul bölümünde doktor yanında çalışıyor. Biz 4 yıl boyunca kursa devam ettik. Orda çalışmak bizim hakkımız” dediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.