Tezek Sobasına Yoğun İlgi‏

nm

Iğdır’da Ağrıdağı ve diğer dağların yüksek kesimlireni karın yağması ile karakışın kendini yavaş yavaş hissettirmesi soba satışlarınıda hızlandırdı.

Köylerde vatandaşlar tezek sobalarından vazgeçmiyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen kalorisi düşük kömürler ile kara kışı geçirmeğe çalışan il merkezinde oturan birçok vatandaş da tezekten vazgeçemiyor.

İlçelerde bulunan ahırlarda beslenen hayvanların gübresinden yapılan tezekler, halen vatandaşların geleneksel ve gözde yakıtı olmaya devam ediyor. Havaların soğumasıyla birlikte soba satıcıları da satışların hız kazandığını belirterek Iğdır’lıların teneke sobadan vazgeçmelerinin imkansız olduğunu dile getirdiler.

Sobacılar, köylü vatandaşlarının vazgeçilmezleri arasında bulunan teneke sobalarının 40 TL ile 150 TL arasında değiştiğini söyledi.

Vatandaşlar özellikle teneke sobadan vazgeçmiyorlar ve bu sobalarda tezekle birlikte kömürde yakabiliyorlar. Soba fiyatları 40 ile 150 TL arasında değişiyor. Iğdır’da  havaların soğumasıyla birlikte sobacıların yolunu tutan vatandaşlar ise en çok tezek sobasına rağbet gösteriyor. Odun 600, kömürün 800 TL. olduğu kentte tezek fiyatlarının uygun olması dolayısıyla tezek sobalarının satışında artışa neden oldu” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.