TEOG Sınavı Sorunsuz Tamamlandı

0

Iğdır’da 3864 öğrencinin girdiği Temel eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sınavları sorunsuz bir şekilde tamamlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, merkezde 2711, il geneli ise 3864 öğrencinin sınavlara katıldığını belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan ortak sınavlar yapıldı. Merkez ilçede 40, il geneli 73 binada sınav yaptık.1456 öğretmen görev aldı” dedi.

 İlk oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılılarının yapıldığını dile getiren Hakan Cırıt, sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulduğunu, değerlendirmede yanlış cevap sayısının doğru cevap sayısını etkilemeyeceğini kaydetti.

 Hakan Cırıt, dün yapılan ikinci oturumda da fen ve teknoloji, TC İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılılarının yapıldığını vurguladı.

Mazeret imtihanlarının 12 ve 13 Aralık’ta gerçekleştirileceğini belirten Cırıt, İkinci dönem ortak sınavlarının ise 27 ve 28 Nisan’da, mazeret sınavlarının ise 14 ve 15 Mayısta uygulanacağını ayrıca sonuçların ise haziranda açıklanacağını ve sınavların sorunsuz olarak tamamlanacağını ifade etti.

 

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.