TEOG Merkezi Ortak Sınavların İkinci Oturumu, Sultan Alparslan Koleji’nde Gerçekleştirildi

w2

MEB tarafından ortaokul 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavlarının ikinci oturumu yapıldı. Ortak sınavların Pazartesi günü yapılan birinci oturumunda, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin yazılıları yapıldı. Salı günkü ikinci oturumda ise öğrenciler, Fen ve Teknoloji, T.C İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil ders yazılılarına girdi. Her yazılıda öğrencilere 20 soru soruldu.

Sınavlara katılamayanlar için mazeret sınavlarının ise 10-11 Mayıs 2014 tarihlerinde yapılacağı öğrenildi. Sınav sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması planlanıyor. Öğrencilerin, 6, 7 ve 8’inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak. Elde edilen toplam, ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan belirlenecek.

PUANLAMA 500 TAM PUAN ÜZERİNDEN

Sultan Alparslan Koleji müdürü Fatih Akaslan sınavlar ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “ Birinci dönemdeki başarımızı artırmamızı bekliyorum. Çünkü öğrencilerimiz sınavlara çok yoğun bir tempoda hazırlandılar. Bütün öğretmenlerimiz her branştan konu eksiği bırakmadılar. Türkiye geneli kalitesini ispatlamış yayınların sınavlarıyla konuları pekiştirdiler. Her akşam saat:20.00’ye kadar mesai yaptılar. Gerçekten çok fedakârlık yaptılar. Aynı karşılığı evde Velilerimiz de verdiler. Ben veli, öğretmen ve öğrencilerime çok teşekkür ediyorum. Herkesin emeğinin karşılığını alacağını ümit ediyorum.” dedi.

 Öğrenci velilerinden serpil Güngör de “Çocuklarımız ikinci sınava daha Bilinçli çalıştılar. Birinci sınavda soru tiplerini gördüler. Nasıl soru geleceğini tahmin ederek çalıştılar. İşin sırrı, farklı kaynaklardan bol soru çözerek ve kitap okuyarak, soruyu anlayarak hızlı okuma ve sonuca çabuk ulaşma yeteneğini geliştirmektir.” Dedi.

Öğrenciler sınavlardan arta kalan zamanlarını ise eğlenerek ve sevdikleri etkinlikleri yaparak geçirdiklerini de belirten Güngör, “Özellikle öğrenme sonrası zihni yoran TV, internet, bilgisayar oyunları vb. gibi aktivitelerden uzak durmaları kalıcı öğrenmeyi olumlu etkiliyor. Çocuğa manevi desteğin önemini bu süreçte her velinin sabır ve anlayışla çocuğuna yaklaşması önem arz ediyor” diye konuştu. 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.