Teknik Bilimler MYÖ Öğrencilerinden “Mezuniyet ve Yıl Sonu” Sergisi

Iğdır Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü, Geleneksel El Sanatları Programı öğrencileri tarafından “Mezuniyet ve Yıl Sonu” Sergisi düzenlendi.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü öğrencilerinin dönem boyunca derslerde hazırladığı pek çok eserin sergilendiği yılsonu sergisi, Iğdır Vali Konağı Karşısı Engelsiz Parkı yanında görücüye çıktı. Sergiye Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Öcal, akademisyenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Sergilenen eserlere yoğun ilgi gösteren vatandaşlara eserleri üreten öğrenciler tarafından bilgi verilirken;
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Mustafa Öcal öncülüğünde öğrenciler tarafından tasarlanan Prototayp araç ise yoğun ilgi gördü. Hem benzinle hem de elektrikle çalışan Prototayp araç, saatte 60 km hızla gidebiliyor.
Rektör Alma; “Bu tür çalışmaları destekliyoruz”
“Mezuniyet ve Yıl Sonu” sergisi açılışı yapıldıktan sonra Rektör Alma ve beraberindeki heyet eserleri inceledi. Rektör Alma, burada eser sahiplerinden bilgi alırken başarılarından dolayı öğrencileri tebrik etti. Tasarlanan araç hakkında da bilgi alan Rektör Alma, bu tür çalışmaları destekleyeceklerini ve öğrencilerimiz tarafından yapılan icatların geliştirilmesi için çaba sarf edeceklerini ifade etti.
Sergi, katılımcıların toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.