Tek Odalı Evde Yaşayan Karaca Ailesinin Dramı

TEK ODALI EVDE YAŞAYAN KARACA AİLESİNİN DRAMI ANNE EVİ TERK EDİNCE, BABA DÖRT ENGELLİ ÇOCUĞUYLA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR AİLE, ENGELLİ OLMAYAN SPORCU KIZLARININ HAFTALIK 80 LİRALIK GELİRİYLE GEÇİNİYOR

           Emek Mahallesi’nde yaşayan Karaca ailesinin evinde büyük bir dram yaşanıyor. Hurdacılık yapan baba Alaattin Karaca’nın, Ferdi (20), Emrah (18), Muhammed (12) ve Aylin (13) isimli çocukları zihinsel engelli olarak dünyaya geldi. Tek odalı bir evde çocuklarıyla yaşayan Alaattin Karaca, iki yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından sakatlandı. Karaca, kazanın ardından eskisi gibi çalışamayınca eşi de evi terk etti.

            Zihinsel engelli çocuklarına bakan Karaca, onların yemeğini yapıyor, çamaşırlarını yıkıyor. Çocuklarına bağlanan maaşları eşinin almasıyla zor durumda kalan Karaca’nın, tek geçim kaynağı ise engelli olmayan kızı Selda Karaca’nın kazancı oldu.

           Boksta Türkiye ikinciliği bulunan Selda Karaca, kent merkezindeki bir kuaför salonunda çalışarak kazandığı haftalık 80 lirayla ailesinin geçimini sağlamaya çalışıyor.

“TEK GÖZLÜ EVİMİZ SATILINCA DIŞARIDA KALACAĞIZ”

            Baba Karaca, büyük bir mağduriyet yaşadıklarını anlattı. Eşinin kendisini terk etmesiyle hayatının alt üst olduğunu belirten Karaca; “eşimin evden ayrılmasıyla çocuklarımın bakımı bana kaldı. Çocuklarım zihinsel engelli olduğu için yalnız bırakamıyorum. Yalnız kaldıklarında kendilerine zarar veriyorlar. Bu yüzden sürekli yanlarındayım” dedi.

            Kaldıkları evin kardeşine ait olduğunu ve evin de satışa çıkarıldığını belirten Karaca; “kızımın kazandığı haftalık 80 lirayla geçinmeye çalışıyoruz. Zar zor idare ediyoruz. Şimdi evimiz satılacak. Ne yapacağız bilemiyorum. Bu soğukta dışarıda kalacağız. Sattıkları an çocuklarımla sokakta yaşamak zorundayız” şeklinde konuştu.

“DERECELERİM VAR, SPOR YAPMAK İSTİYORUM”

            Boksta Türkiye ikinciliği bulunan Selda Karaca (17) ise, ailesine bakabilmek için spor kariyerinin bitme noktasına geldiğini ve sevdiği mesleği yapabilmek için destek beklediğini söyledi. 10 yaşından beri çalıştığını anlatan Karaca; “küçüklüğümden beri çalışıyorum. Kazandığım parayla ancak karnımızı doyurabiliyorum. İyi beslenemediğim için sporu bırakma noktasına geldim. Haftada 80 lira kazanıyorum. Tek gelir kaynağımız bu. 80 lirayla 6 kişilik bir aileyi geçindirmeye çalışıyorum. Yeterince beslenemiyorum, bu yüzden spora da devam edemiyorum. Şu an kaldığımız evi de satacaklar. O zaman ne yapacağız bilemiyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.