TAYDER, Iğdır’da Kültür Merkezi’nin Açılışını Gerçekleştirdi

nb

Toplumsal Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (TAYDER) Iğdır ili merkezinde kültür merkezi kuruyor.

“TAYDER’in Iğdır şubesi sorumlusu Ali Kıran, bu merkezin eğitim-öğretim, araştırma ve öğrencilere yardım faaliyetlerine ilaveten sportif faaliyetler, bilimsel ve toplumsal seminerler için de faaliyetler başlatacağını belirterek bina hakkında bilgi verdi.

Şıh Selahattin Türkyılmaz, ise, TAYDER’in Tanıtım ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Türkyılmaz, İstanbul merkezli TAYDER sekiz yıldan beri Türkiye çapında üniversite öğrencilerini destekleme amaçlı faaliyetlerini sürdürmekte olup şimdiye kadar yüzlerce öğrenciye burs vermenin yanında ihtiyaç sahibi öğrencilere kira ve öğretim yardımlarında da bulunmaktadır. TAYDER’in önemli faaliyetlerinden biri de öğrenciler için her yıl eğitim kampları ve geziler düzenlemesidir. TAYDER’in bu sahadaki etkinlikleri ülkenin çeşitli bölgelerinde düzenlenen eğitim-gezi kamplarına ilaveten üniversite ve lise öğrencilerinin katılımıyla İran ve Irak’taki kutsal mekanlara ziyaretler düzenlenmesi çerçevesinde gerçekleşmektedir. Başta Kum ilim havzası olmak üzere çeşitli bilimsel merkezler ve üniversite ziyaretleri sırasında öğrencilerin tanınmış İslam alimleri ve üniversite öğretim görevlileriyle tanışmaları sağlanmaya çalışılmaktadır.”dedi.

TAYDER’in ilk Kuruluş yılları arasında Tayder tarafından okutular eski öğrencilerinden Iğdır Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapan Doç. Dr. Serkan Künü, Tayder’in önemine değindi. Künü, Bende Tayder’in ilk kuruluş zamanında okkutuğu öğrencilerden biriyim ve şimdi geldiğim mevki belli buda gösteriyorki Tayder’e desdek veren bağış yapanlar bilsinlerki emekleri boşa gitmiyor. Bizler okuyarak devletimize ve milletimize hayırlı evlatlar olarak yetişiyoruz. Bu günde bu hayırlara vesile olan ve yardımlarımızla kurulan bu kültür merkezimizin açılışını yapmaktayız. Bu eğitim yuvasında ise yüzlerce gencimiz okuyarak ülkemize ve topluma çok büyük katkılar sağlayacaktır”dedi.

Açılışta konuşan Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Veli Beder, Başkan Yardımcısı Veli Tümay ve Kanal 14 Kurucusu Musa Aydın, Tayder’in önemi ve eğitim konusunda yapmış oldukları katkılar ve çalışmalar hakkında bilgi vererek. Yapılan yardımların boşa gitmediğini vurgulayarak Gerek yurt dışı gerekse yurt içinden desdek verenlere teşekkür ettiler.

Cumartesi günü yapılan açılış merasimi sırasında bu merkezin yapılmasına katkıda bulunan hayırseverlere takdir ve teşekkür amacıyla plaketler verildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.