Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü, Görsel ve Uygulama Alanı Olarak Önemli Bir Rol Üstleniyor

Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü, üstlendiği misyonla akademik ve kurumsal taleplere cevap verme noktasında önemli bir görevi icra ediyor.
Son bir yıl içinde yapılan köklü değişikliklerle cazibe merkezi haline gelen Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü, özellikle eğitim amaçlı programlarda edinilen teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi noktasında önemli bir rol üstleniyor. Konu ile ilgili bilgi veren Merkez Müdürü Doç. Dr. Süleyman Temel, bilimsel araştırmalar noktasında başta akademisyenler olmak üzere lisans ve lisansüstü programlarda eğitim alan öğrencilerin merkezi yoğun bir şekilde kullandığını ve görsel, uygulama çalışmaların burada verimli bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.
Ayrıca Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü’nün farklı eğitim kurumları ve önlisans öğrencileri tarafından da uygulama çalışmaları için kullanıldığına değinen Temel, burada toprakla buluşan bireylerin doğa ile daha barışık olduğunu ve yetiştirilen ürün çeşitlerinin bölge tarımı için ne kadar önemli olduğunun altını çizdi.
Üniversite Öğrencileri ve Minik Yavrular Doğa İle İç İçe
Geçtiğimiz günlerde ise Tuzluca Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve Bahçeşehir İlköğretim ikinci sınıf öğrencilerini ağırlayan Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi, doğa ile iç içe olmak isteyenlerin de uğrağı haline geldi. Özellikle minik yavruların toprakla olan ilişkileri yüzleri güldürürken, yetiştirilen ürünler ve tarım aletleri görücüye çıktı. Ayrıca ziyaretler esnasında merkezin faaliyetleri hakkında öğrencileri bilgilendiren Temel, merkezin kuruluş amacını ve bölgeye neler katabileceğiyle ilgili notlar paylaşmayı da ihmal etmedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.