Tarık Akan’ın Taş Mektebinden Iğdırlı Öğrencilere Anlamlı Yardım

İstanbul’da bulunan Taş Mektep öğrencileri her yıl Tarık Akan’ın vasiyetini yerine getiriyor.

Taş Mektep öğrencilerinin gönderdiği hediye paketleri Iğdır’ın Tuzluca İlçesi Aliköse Köyü İlkokulu öğrencilerine götürülerek dağıtıldı.

Her öğrenciye birer tane dağıtılan Pakette bot, atkı, çorap kitap ve sürpriz hediyeler vardı. Taş mektep  öğrencilerinin  kitapların arasına da mektup bırakarak batı ile doğu arasında sevgi bağı oluşturmaları memnunluk yarattı.. Bu hediyelerin yanında, yaş guruplarına uygun her öğrenciye 3 kitap hediye edildi.

Sanatçı Tarık Akan’ın vasiyeti olan batı ile doğudaki çocukların kucaklaşmasını amaçlayan sosyal sorumluluk projesi kapsamında dağ köyü olan Aliköse ile bu yılki proje başlatıldı.

Sırada diğer köyler var. Iğdır da görev yapan Uzman Dr Emin Akyıldız ve Aile Hekimi Mehmet Kum hediyeleri çocuklara ulaştırdı.

Tuzluca İlçe Eğitim Müdürü Turkay Otay da köye gelerek hediye paketlerinin dağıtımında bulundu. Dr. Emin Akyıldız ve Turkay Otay öğrencilerle eğitimleri ile ilgili sohbet etti. Dr Mehmet Kum çocuklara masal anlattı.

Dr.Mehmet Kum yaptığı açıklamada “Her çocuğa bir kitap” parolasıyla yıllardır köy köy gezip köy okullarında öğrencilere yaş guruplarına uygun kitap bıraktığını, bazı köylere birkaç defa gittiğini ifade etti. İl merkezinde gitmediği köy kalmadığını, ilçelere de fırsat buldukça gittiğini söyledi. Aynı zamanda her gittiği okulda çocuklara masalar anlattığını, küçük yaşta çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaya çalıştığını söyledi.

Dr. Emin Akyıldız, Dr. Mehmet Kum, Tuzluca ilçe eğitim müdürü Turkay Otay, öğrenciler Dr.Tarık Akan’ın vasiyetini yerine getiren Okul müdürü Dr. Ali Akdoğan’a, öğretmenlere ve

Taş Mekteb’in öğrencilerine teşekkür ettiler…

Öğrencilerde hediyeden dolayı mutlu olduklarını teşekkür ettiklerini söylediler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.