Tahir Elçi’nin Öldürülmesi Protesto Edildi

tahir elci

            Dün Diyarbakır’da, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin açıklama yaptığı sırada öldürülmesi bugün Iğdır’da basın açıklamasıyla kınandı.

            Basın açıklamasında konuşan DBP Iğdır İl Eş Başkanı Oğuz Ok; “bu katliamcı zihniyet yediden yetmişe; çocuk, kadın, yaşlı, genç demeden topyekun imha konseptiyle 90’larda olduğu gibi bugünde tüm çıplaklığıyla karşımızdadır. Musa Anter’den, Vedat Aydın’lardan Mehmet Sancar’lara ve daha nicelerine kadar devam eden devletin “faili-belli” cinayetler tarihi bugün halkımızın yiğit evlatlarından birini daha, Tahir Elçi’yi aramızdan aldı” diye konuştu.

            Yapılan basın açıklamasında şu bilgilere yer verildi:

            “Son olarak, Tahir Elçi’ye sıkılan kurşun barış ve demokrasi çığlığını yükseltmek isteyen tüm insanlığın ve halkların haklı ve meşru direnişinden yana tavır koyan herkesi hedef almıştır. Bir daha açığa çıkmıştır ki katliamcı güçlere karşı demokratik mücadelemizi yükseltmekten başka yolumuz kalmamıştır. Bu temelde tüm halklarımızı, Tahir Elçi şahsında gerçekleştirilen katliamlara karşı tavır almaya, katliam politikalarına dur demeye çağırıyoruz. Başta ailesi olmak üzere tüm halkımıza başsağlığı diliyor ve “edi bese” diyoruz.”

            Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, dün Diyarbakır Barosu avukatlarının da katıldığı kitleyle birlikte Diyarbakır’ın tarihi eserlerinden olan dört ayaklı minarenin tahrip edilmesini protesto amacıyla yapmış oldukları basın açıklaması sırasında ensesinden vurulması sonucu öldürülmüştü.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.