Suruç’taki Saldırı Kınandı

HDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ MEHMET EMİN ADIYAMAN, “BU VAHŞET SADECE KÜRTLERE DEĞİL, ROJAVA’DA BARBARLIĞA MARUZ KALKMIŞ KÜRTLERLE DAYANIŞMA İÇERİNDE YER ALMIŞ TÜM HALKLARA, TÜM HALKLARIN SOSYALİST GENÇLERİNE YÖNELİK GELİŞEN BİR BARBARLIKTIR. BURADA BARBARLIKLA DÜZENLENMİŞ BU SALDIRIYI NEFRETLE ŞİDDETLE KINIYORUZ. BUNUN HESABINI MUTLAKA SORACAĞIZ” DEDİ. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde 32 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırı, Iğdır’da da düzenlenen basın açıklaması ile kınandı.

Basın Sokak’ta bulunun Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) binasının önünde aralarında HDP Iğdır Milletvekilleri Mehmet Emin Adıyaman ve Kıznaz Türkeli, Iğdır Belediye Eş Başkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder, HDP, DBP yöneticileri, KJA bileşenleri DEM-GENÇ ve KESK üyelerinin bulunduğu kalabalık toplandı.

Kalabalık grup buradan Zübeyde Hanım Bulvarı’nda bulunan insanlık anıtı önüne kadar yürüyüşe geçti.

Burada açıklama yapan HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman; “bu vahşet sadece Kürtlere değil, Rojava’da barbarlığa maruz kalkmış Kürtlerle dayanışma içerinde yer almış tüm halklara, tüm halkların sosyalist gençlerine yönelik gelişen bir barbarlıktır. Burada barbarlıkla düzenlenmiş bu saldırıyı nefretle şiddetle kınıyoruz. Bunun hesabını mutlaka soracağız” dedi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan BDP Iğdır İl Eş Başkanı Murat Yerlikaya ise, Kobani’nin inşası için yola çıkan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyesi gençlere yönelik yapılan bu hain bombalı saldırıyı şiddetle kınadıklarını söyledi.

 Yerlikaya; “bizi bu saldırılarla zayıflatacağını düşünen güçler şunu iyi bilsin ki biz Rojava’da olduğu gibi burada da boyun eğmeyeceğiz. Bu ülkede barışı ve demokrasiyi inşa edeceğiz. Gerektiğinde de savunmamızı yapacağız. Bu ülkeyi kana bulayan bu anlayış yok olana kadar. Barış ve demokrasi egemen olana kadar gerekirse canımızı da vererek mücadelemize devam edeceğiz. Bugün alçakça saldırıda can veren yoldaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.