Suriyeliler Iğdır’a Kamp Kuruyor

s

Iğdır’da her geçen gün Suriyeli mülteci sayısı artıyor. Yerleşim yeri bulamayan Suriyeli mülteciler boş arazilere çadırlar kurarak yerleşmeye başladılar.

Şehit Türkler Anıt ve Müzesi karşısındaki boş araziye yerleşen Suriyeli mülteciler her geçen gün çadır sayısını artırarak yerleşmeye devam ediyorlar.

Vatandaşlar huzursuz

Cadde ve sokaklarda, ev ev gezerek dilencilik yapan Suriyeli mültecilerden dolayı vatandaşlar huzursuz oluyor. Neredeyse her köşe başında bir dilenciye rastlamak mümkün. Vatandaşlar; “biran önce bu dilencilere karşı tedbirler alınmalı. Kimisi dilenirken sokakta ilahla para almadan bırakmıyor, kimisi kapıyı çalıp eve geliyor, kimisi eve zorla girmeye çalışıyor. Bu durumdan çok rahatsızız” diyerek huzursuzluklarını dile getirdiler.

Suriyeliler ile ilgili tedbirler Iğdır’da da alınacak mı?

Edinilen bilgiye göre Valiliklerden kaymakamlıklara, il-ilçe emniyet müdürlüklerine ve AFAD il müdürlüklerine uyarı yazısı gönderildi. 

Yazıda; “kalacak yerleri olmayan, başıboş, sokaklarda kalan, şehir merkezlerinde gelişi güzel barınan Suriyeliler başta olmak üzere göçmenlerin şehirlere sokulmaması, şehir merkezlerindekilerin de toplatılarak kamplara gönderilmesi, kampa gitmeyenlere ise AFAD’ın kontrolünde kentlerde oluşturulacak tek merkezde toplanması” istendi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.