Sula Birliği’nden Meclis Üyeleri ve İş Adamı Yılmaz Okuklu’ya Plâket

11

 Iğdır Sulama Birliği Başkanı Dadaş Yaltı, Iğdır’da sulama suyu sıkıntısını gidermek için il Özel İdaresi’nce ve iş adamlarınca alınan su pompası motoru nedeniyle il genel meclis üyeleri ile İş Adamı Yılmaz Okuklu ve DSİ Müdürü İzzet Turan’a plâket verdi.

Anatolya Düğün Salonu’nda düzenlenen yemekte konuşan Iğdır Sulama Birliği Başkanı Dadaş Yatlı; “ilimiz geçen yıl büyük kuraklık yaşadı. Ekinlerimiz kurudu. Tek çaremiz Tuzluca Barajı’nın yapılmasıdır. Birileri Kuş Cenneti yok olacak diyor. Yalan diyorlar, kuş sayısı daha çok artacaktır. Herkes Tuzluca Barajı’nın yapılmasına destek vermelidir. Sulama suyu sıkıntısını gidermek için il genel meclisi üyelerimizin teklifi ve destekleri ile 15 adet su pompası ve motoru alınmasına karar verilmiştir. Yine İş Adamımız Yılmaz Okuklu su sıkıntımızı gidermek amacıyla 15 adet su pompası ve motoru almıştır. Kendisine, il genel meclis üyelerimize, valimize teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Başkan Yaltı, su pompaları için destek verdiklerinden dolayı il genel meclis üyeleri ile İş Adamı Yılmaz Okuklu’ya sulama birliği adına plaket verdi.

Yılmaz Okuklu ise konuşmasında; “Iğdır benim memleketim. Iğdır’ımızın çiftçilerine katkım olsun diye 15 adet su pompası ve motoru aldım. İnşallah Iğdır’ımızda su sıkıntısı bir daha olmaz. Çiftçilerimizin tarlası kurumaz” diye konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.