Stajyer Öğretmenlere Kamu Kurum ve Kuruluşları Tanıtılıyor

6

Iğdır İline staj yapmak için gelen stajyer öğretmenlere kamu kurum ve kuruluşlar, tarihi turistik yerler tanıtılmaya başlandı.

Milli eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gelal ve şube müdürü Süleyman Akkuş, Iğdır’a staj yapmak üzere gelen stajyer öğretmenler birlikte Iğdır valiliğini ziyaret ettiler.

Valilik toplantı salonu da Iğdır valisi Davut Haner ve Vali yardımcıları Muhlis Arslan, Bilgehan Karanfil ile sohbet eden stajyer öğretmenlere Seslenen Iğdır valisi Davut Haner ,” İlimize hoş geldiniz daha önce sizlerle sohbet edip tanışmıştık. Kamu kurum ve kuruluşlarını tanımanız gerekli zaten bunu da biliyorsunuz. Bir ili vali, ilçeyi kaymakam yönetir. Sizlere tavsiyem gelişen teknolojiyi yerinde ve zamanında kullanın öğrencilere faydalı olun. Sosyal medyayı amacı dışında kullanmayın. Vaktinizi boşa harcamayın. Çocuklar en değerli canlıdır. Bunun için çocukları en iyi şekilde yetiştirin onlara değer verin. En değerli varlık olan çocuğu eğittiğiniz için büyük sorumluluk taşıyorsunuz. Boş zamanlarınız iyi değerlendirin. Kendinize hobi oluşturun boş zamanınızda bir çocuk yuvasını bir yaşlılar evini ziyaret edebilirsiniz. Bu vatan, millet sizden hizmet bekliyor” dedi.

Milli Eğitim Müdür yardımcısı Ahmet Gelal, de stajyer öğretmenlikle ilgili bilgi vererek şunları söyledi:”, 6 ay süre ile staj görecek stajyer öğretmenlerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından atamalarının yapıldığını ve yakın gelecekte farklı illerde görev yapmaya başlayacaklarını belirterek, “Iğdır’da bu kapsamda 8 5 stajyer öğretmenimiz geldi. Danışman öğretmenlerle birlikte derslere de girecek olan stajyer öğretmenlerimizi valilik ve bazı kamu kurumlarını ziyaret edecekler. Bugün ilk grubumuzla birlikte ilk ziyareti gerçekleştiriyoruz. Ziyaretlerimizin amacı, protokolün ve kamu kurumları arsındaki iletişim ve koordinasyonun nasıl olduğunu öğretmenlerimize göstermektir”

Vali yardımcıları Muhlis Arslan, Bilgehan Karanfil’de öğretmenler tarafından sorulan çeşitli soruları cevapladılar konuşmalarında, öğretmenlik mesleğinin kutsallığına dikkat çekerek, “Biz sizlere şimdiden ‘öğretmenlerim’ diye hitap etmek istiyoruz. Bizim gözümüzde hepiniz öğretmenlersiniz. Tabi dün öğrenciyken, bugün öğretmensiniz, görev yaptığınız yer ve bölgeye adapte olunuz. Velilerinizi iyi tanıyın. Evinden okula gidip gelen öğretmen değil, öğrencisini tanıyan veli ile işbirliği içinde olan üreten araştıran öğrendiğini paylaşan öğretmen olunuz ki başarılı olasınız. Çocuklara öğrenmeği, özgüveni bilgiye ulaşmayı öğretin en önemlisi özgüvendir. Öğretmenlik mesleği zor ve meşakkatli bir meslektir. Sizler zoru başararak fedakârca görevinizi yapacaksınız.”dediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.