Spor Müdürlüğü’nün Duvarı Yolu Kesti

yy

Iğdır Gençlik Merkezi yeni binası inşaatı ihata duvarından dolayı 4 okulun yolu, 3 mahalle ve bir köyün yolu kapandı.

Iğdır merkeze bağlı Atatürk Mahallesi’nde inşaatı devam eden Iğdır Gençlik Merkezi binasının ihata duvarının mahallenin ana yolunu ortadan ikiye bölmesi vatandaşta tepkiye neden oldu.

Atatürk Mahallesi Muhtarı Servet Gürel; “Mahallemizde yapılan gençlik merkezi ihata duvarı gelişi güzel çekildiği için mahallemizin ana yolunu ortadan ikiye bölerek mahalleliyi mağdur etmiştir. Yapılan duvar yolun ortasından geçmekte, mahallenin alt yapı yani kanalizasyon ve su şebekesinin ihata duvarının altında kalmasına, bunun yanı sıra mahallemizde bulunan Ticaret Lisesi, Besti Aydeniz Anadolu Kız Meslek Lisesi, Anadolu Lisesi ve bir anaokulunun yolunu kapatmıştır. Servisler okul yolu kapandığı için geçiş yapamıyor. 7 Metrelik yol şimdi 1 metre oldu çocuklarımız okula gidip gelemiyor. 3 Mahalle ve bir köy yolu kapanmış oldu. Yetkililer bu konuya bir çare bulmasını istiyoruz. Dünya’da duvarlar yıkılırken, bizler duvarlar inşa ediyoruz. Tarihte böyle bir proje görülmemiştir. Gelişi güzel plansız duvar çekiliyor. Biz mahalle sakinleri olarak bunca zaman yapımı devam eden Gençlik merkezinin 23.12.2013 yılında bitirilmesi gereken inşaat daha içine bir çivi dahi çakılmazken neden mahalleliyi rahatsız edecek şekilde duvar çekiyor anlamış değiliz. Spor salonunun hiçbir işine yaramayacak, eğri, şekilsiz duvarının daha düz ve mahalleliyi de rahatsız etmeyecek şekilde düzene sokulması için tüm yetkililere başvurduk. Böyle bir ilgisizlik, böyle bir vurdumduymazlık olmaz. Peki, bu duvar tamamlanıp, bu spor sahasının açılışını kim gelip yapacak. O açılışa gelen yetkililer bu mahallenin sorularını nasıl yanıtlayacaklar. Gördükleri bu manzara karşısında kendileri de hayretler içinde kalmayacaklar mı? Devlet yol kesmez, yol genişletir. Halkına eziyet etmez, refahını sağlar.“ şeklinde konuştu.

İl Genel Meclis Üyeleri Cabbar Şıktaş ile Abbas Akdan’da olay yerinde incelemelerde bulundu. Konuyu Vali Yardımcısı Vekili Şenol Kaya ile görüşen Encümenler, sorunu dile getirdiler. Vali Vekili Kaya’da, Spor Bakanlığında ilgili Genel Müdür Yardımcısını arayarak konuyu aktardığını, ihata duvar yapımının şimdilik durdurulduğunu açıkladılar.

Mahalle sakinleri ise bir çözüm bulunmasa çok kötü olaylar meydana geleceğini belirtiler.

Olay çıkmaması için polis çevrede geniş güvenlik tedbirleri aldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.