Sosyal Uyum Projesi Kapsamında Kahvaltı Programı Düzenlendi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ”Sosyal Uyum Projesi” kapsamında söz konusu projeden faydalanan aileler ve ilimizdeki Suriyeli çocuklar için kahvaltı programı düzenlendi.

Programa Valimiz Sn. Enver Ünlü, eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Vali Yardımcısı Halit Benek ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Adem Safa katıldı.

Programda aileler ve çocuklarla yakından ilgilenen Valimiz; ”Ortaklaşa yapılan çalışmalarla ilimizde yaşayan insanlarımızın bölgeyle uyumlarının daha iyi bir noktaya gelmesinde önemli katkılar sağlandı. Sosyal Uyum Projesi ile Iğdır’da yaşayan yabancı uyruklu çocukların akran eğitim ve aracılığı ile farkındalık kazandırmak ve iki kültür arasındaki karşılıklı anlayış ve hoşgörünün pekiştirilmesi, aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Sosyal Ekonomik Destek hizmetinden yararlanan çocukların da sadece maddi olarak değil, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle desteklenmesi, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların verilmesi hususlarını hassasiyetle takip ettik.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.