Sosyal Tarih Topluluğu İlk Projesini Hayata Geçirdi

7

Tarih insanlığın hafızasıdır. Geçmişteki olayları değerlendiren insanlar geleceklerine daha iyi yön verebilirler. Biz de tarihe gönül vermiş bireyler olarak geçmişte çözüm aranmamış veya çözümü için yeterli çaba harcanmamış durumlarda problemlerin katlanarak büyüdüğünün etki alanının da hızla genişlediğinin bilincindeyiz. Bu çerçevede günümüz sorunlarına ilgisiz kalmayarak harekete geçmek istiyoruz. Öncelikle bulunduğumuz bölge için çabalamayı daha faydalı görüyoruz.

Iğdır Üniversitesi Sosyal Tarih Topluluğu olarak ilk faaliyetimizi gerçekleştirmek için yapmış olduğumuz fikir alışverişi neticesinde Iğdır’daki bir köy okulumuzu ziyaret etme kararı aldık. Ziyaretimizin hedefine ulaşması açısından ince eleyip sık dokuduk. İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle irtibata geçerek hem müsaadelerini aldık hem de tavsiyelerini. Onlardan aldığımız bilgiler doğrultusunda gözlemlediğimiz beş farklı köy okulu içerisinden iki okul seçtik. Merkeze uzak köylerimize ulaşarak okulları yerinde gözlemledik. Öğretmen ve öğrencileriyle vakit geçirerek ihtiyaçlarını not aldık.

Topluluğumuz üyeleri olarak işe koyulduk. Öncelikle öğrenci arkadaşlarımız ve hocalarımızdan maddi – manevi destek aldık. Bu destekle birlikte Iğdır halkının da kapısını çaldık. Esnaf ve kurumlarımızdan gördüğümüz ilgi bizim bu işe daha sıkı sarılmamızı sağladı. Desteğini istediğimiz herkes adeta yarışırcasına yardım etmeye çabaladılar. Sonuç olarak toplanan yardım malzemelerini Kara Çomak ve Ali Köçek İlkokullarına ulaştırdık.

Yapılan yardımların tabi ki okullarımızın tüm sıkıntılarını gideremeyeceğinin bilincindeyiz. Ancak her ne kadar yetersiz olsa da minicik yüzlerde tebessüme sebep olabilmenin onurunu yaşamaktayız. Iğdır Üniversitesi Sosyal Tarih Topluluğu’na destek veren herkese teşekkür eder okullarımızla bağımızı güçlendirerek yardımlarımızı devam ettirmek istediğimizi belirtmek isteriz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.