Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri Atatürk Anıtı’na Bırakılan Çelenkle Başladı

sd

12-18 Mayıs Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle Iğdır Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından bir hafta sürecek etkinlikler Atatürk caddesi Zübeyde hanım bulvarında Belediye önündeki Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Çelenk bırakılmasının ardından konuşan Sosyal Güvenlik İl Müdürü Birsen Dursun; “Sosyal Güvenlik Kurumu 16 Mayısı İçine alan haftayı Sosyal Güvenlik haftası olarak kutlamaktadır. Sosyal Güvenlik haftası bu yıl 12 -18 Mayıs arası tüm yurt, Merkez ve taşra teşkilatında kutlanacaktır.”dedi.

Dursun, SGK’nın çok önemli bir kurum olduğunu ve her vatandaşın sosyal güvencesinin olması gerektiğini belirterek, sosyal güvencesi olan insanların şimdi ve gelecekte kendilerini güvende hissettiklerini vurguladı. Birsen Dursun, Iğdır’da SGK kapsamında olan vatandaşların sayılarının iyi seviyede olduğunu da kaydetti.

SGK Müdürü Birsen Dursun; “Iğdır’da 25 Bin sigortalının bulunduğu ve bunların 7 bin Emekli, 1500 Aktif işyeri var bunlara 4/B Dâhil 13 Bin Sigortalı, 5 Bin bağkurlu bulunmaktadır.”dedi.

 Dursun, AB standartlarında bir SGK hedeflediklerini ve bu hedefe doğru ilerlediklerini sözlerine ekledi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.