Soma İçin Camilerde Yasin Okutuldu

rt

Iğdır’da, Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen maden ocağı yangınında mahsur kalan işçiler için Hacıhacer Merkez Camii’nde Yasin-i Şerifler okundu.

Iğdır Merkezde bulunan camilerde Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen maden ocağı yangınında mahsur kalan ve hayatlarını kaybeden işçiler için Yasin-i Şerifler okundu.

Hacı Hacer Cami’sinde öğle namazından sonra Cami İmamı Zeki Tümay tarafından Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen maden ocağı yangınında ölen ve mahsur kalan işçiler için Yasin-i Şerifler okunarak dualar edildi. Ehlibeyt Âlimler Derneği Başkanı Veli Beder; “hepimizin içini yakan ateş bizleri çok üzdü ve 3 günlük ülkemizde yas ilan edildi.

Olayda hayatını kaybeden kardeşlerimizin her biri şehitlik mertebesindedir. Birincisi savaşta ülkesini, vatanını, bayrağını savunan vatandaş asker ve bir diğeri ise evine helal lokma götürmek için alın teriyle çalışarak hayatını kaybeden şehitlik makamındadır. Allah yardımcıları olsun, Allah bir daha ülkemizde böyle bir acı yaşatmasın, enkaz altında kalan işçi kardeşlerimizde inşallah sağ salim kurtulurlar” dedi.

Kazada hayatını kaybedenler için topluca dualar okundu.

cd

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.