Solo Türk, Iğdır’da Nefes Kesti

Iğdır Üniversitesi Havacılık Kulübü ve Iğdır Valiliğinin işbirliğiyle düzenlenen Solo Türk uçuş etkinliğine, Iğdırlı vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Hava muhalefetinden dolayı gecikmeli olarak başlayan uçuş gösterisinde renkli anlar yaşanırken, Solo Türk deyim yerindeyse nefesleri kesti. Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Alma, kurum amirleri, akademik ve idari personel ile vatandaşların katılım sağladığı etkinlikte tüm gözler Solo Türk’e çevrildi.
Bilindiği gibi Türk Hava Kuvvetleri gösteri takımına bağlı F-16 savaş uçaklarıyla hava akrobasisi sunan Solo Türk, Iğdır semalarında ilk kez gösteri uçuşu yaparken; Ağrı Dağı’nın eteklerinde kurulan Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü de gösteri uçuşuna ev sahipliği yaptı. Düzenlenen gösteri uçuşunu izlemek için ise yüzlerce vatandaş, Şehit Bülent Yurtseven Kampüsüne akın etti.
Solo Türk F-16 uçağıyla yapılan gösteride; zaman zaman alçak uçuş gerçekleştirilirken F-16 pilotunun Iğdırlıları selamlaması ve vatandaşların da alkışlarla karşılık vermesi ortaya renkli anların çıkmasına neden oldu. Gösteriyi izleyenler, heyecan dolu dakikaları ölümsüzleştirmek için ise cep telefonlarına sarılırken; Solo Türk ekibinden Hv. Plt. Yzb. Serdar Doğan ve Hv. Plt. Üstğm. Emrah Bayrı’ya vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Uçuş gösterisinin ardından Solo Türk pilotlarıyla hatıra fotoğrafı çeken Iğdır Valisi Enver Ünlü ve Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Solo Türk’e ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.