Sokaklar Çöplüğe Döndü‏

y

Cadde ve sokaklara gelişi güzel atılan çöpler çevre kirliliğine davetiye çıkartırken, çöpler nedeniyle sokak hayvanları şehir merkezini mesken tutmuş durumda. Vatandaşlar ise sabahları karşılaştıkları kirliliğe çözüm bekliyor.

 Iğdır’ın birçok mahallesinde bulunan binalardan sokaklara gelişi güzel atılan çöplerden hem belediye yetkilileri hem de vatandaşlar şikâyetçi oluyor. Sokak hayvanlarının da çöpler nedeniyle şehir merkezine gelmesi nedeniyle vatandaşlar sabahları sokağa çıkmaktan korkar duruma geldiler. Çöplerde bulunan kemik ve et ürün atıklarından dolayı sokak köpekleri yoldan geçen herkese saldırıyor. Çocuk bezlerinin ve evsel atıkların ise her tarafa

dağılmış durumda olması sokak ve kaldırımların mikrop yuvasına dönmesine neden olmakta.

Belediye temizlik görevlileri de her gün sokakların gelişi güzel kirletildiğini belirterek, vatandaşların daha dikkatli ve bilinçli olarak çöplerini sokağa atmalarını istedi. Küçük poşetlerle değil toplu olarak büyük bir poşetin içinde ağzı bağlı olarak bırakılmasını ve çöp konteynırlara atılmasını istedi. Balkon ve camlardan atılan çöp poşetlerinin patlaması sonucu sokaklarda çevre kirliliği meydana geliyor. Yetkililer, vatandaşların çöp toplama saatine uymalarını ve vatandaşların bilinçlendirilerek bu kurala riayet edilmesini, aksi takdirde ceza işlemle karşılaşacaklarını belirttiler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.