Soğuk Havalar Vatandaşa Yaramadı Ali Eşref Alakan: “Fani Âlemin Tek Elçisiyim.”

n3

Mehmet Ali Ağca, Hasan Mezarcı ve Trabzonlu Manav Dursun Ali Bacıoğlu’ndan sonra bu kez Iğdırlı bir sahte peygamberimiz oldu.

70 yaşındaki Ali Eşref Alakan, Allah’ın emriyle elçilik görevine getirildiğini iddia ediyor. Kendisinin peygamber değil, Allah’ın elçisi olduğunu iddia eden Alakan, kendisinin öldükten 15 yıl sonra 14 yecüc mecücün daha geleceğini, ondan sonra kıyametin kopacağını söylüyor.

Alakan, nasıl Alalh’ın elçisi olduğunu ise şöyle anlatıyor:

“İnsanlar sapıttı. Onun için Allah bir elçi göndermeye karar verdi. Bir gün namaz kılıyordum, Cebrail geldi. Allah’ın beni elçi olarak görevlendirdiğini tebliğ etti.”

Namazın 3 vakit kılınması gerektiğini savunan Alakan; “Mezarcı ve Ağca yalancıdır. Ben öldükten sonra her 14 yılda bir elçi gelecek. Sonra da fani âlem bitecek. İnsanların Allah’tan korkarak namaz kılması gerektiğini söyleyen Alakan, top oynayan, haram yiyen, TV seyredenlerin kesin cehenneme gideceklerini söylüyor. Ayrıca kadınla erkeğin ayrı ayrı yerde olması gerektiğini ve böyle düğün yapılması gerektiğini de söyledi.

Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi Koçkıran Köyü’nde oturan Eşref Alakan, insanları doğru yola davet için Allah tarafından gönderildiğini ve insanlığı doğru yola getireceğini ileri sürdü.

Yapılan araştırmada, bu kişinin Almanya’da çalıştığı sırada ailevi bir sebeple bir köylüsünü öldürdüğü ve Almanya’da cezaevine düştükten sonra akli dengesinin bozulduğu, Almanya’dan sınır dışı edilerek Iğdır’a geldiği 15 yıldan beri ise herkese Allah’ın elçisi olduğunu söylediği belirlendi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.