Siz Ne Bekliyordunuz ki?

11

Malum; seçim süreci ilimizde de kendince start aldı. Adaylar çalışmalarına çoktan başladı. Gerek Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP), gerek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve gerekse Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) mahalle mahalle, sokak sokak çalışmalarını sürdürüyorlar. Gördüğüm ve duyduğum kadarıyla üç avukat adayımız da ev ev gezerek vatandaştan oy talebinde bulunuyor. Seçim süreci tam tahmin ettiğim gibi ilerliyor: Barış ve huzur içinde…

Belediye başkan adaylarımızın üçünün de avukat, yani hukukçu olmalarının kendilerine farklı bir sorumluluk yüklediğini belirtmiştim. Hukukçu olmalarından dolayı bu seçim sürecini gerçek anlamda huzur ve barış içerisinde geçireceklerini düşündüğümden bahsetmiştim.   Amma velakin toplumun nabzından hissettiğime göre şöyle bir beklenti var:

  • Neden seçim süreci bu kadar sakin?
  • Neden hiç heyecan yok?
  • Neden hiç seçim havası hissedilmiyor?

Pardon ama beyler ve bayanlar siz ne bekliyordunuz ki?

  • Adayların birbirlerine iftiralar, çamurlar attığı bir süreç mi?
  • Sokak aralarında sataşmaların, sürtüşmelerin yaşandığı bir seçim mi?
  • Sokaklarda ateşli tartışmaların yaşandığı, gençlerin birbirlerine diş bilediği bir dönem mi?

Şu anda Iğdır’da tam Iğdır’a yakışır bir seçim süreci yürütülüyor. Hem bu seçimi bu kadar gözümüzde büyütmenin, ölüm kalım savaşı olarak görmenin ne gereği var ki? Kim olursa olsun önemli olan Iğdır’a ve Iğdırlıya hizmet etmek değil mi? Tüm partiler Iğdır’a hizmet etmenin sözünü veriyor. Sandıktan sonra Iğdır için çalışacaklarını belirtiyorlar. Sözünü tutmayan siyasiye veya siyasi partiye verilecek tek cevap yeri ise yine sandıktır.

Her kesimden oy istemek tabiki her partinin en doğal hakkıdır. Bu sebeple kanımca partiler sadece tabanlarının bulunduğu mahallelerle değil, ayrıca karşıt düşünceli mahallelere de gidebilmelidir. Tüm Iğdırlıya kucak açmalıdır. Her eve girebilmeli, kendisine oy versin ya da vermesin herkesin çayını içebilmelidir. Bu konuda huzur içinde bir seçim geçirmemize vesile olan tüm partilerimize ve de hukukçu adaylarımıza teşekkür ediyorum. Sizler çalışmalarınızı en doğru zeminde yürütüyorsunuz. Tahriklere kapılmadan, vicdanınızın sesiyle bu süreci kazansanız da kazanmasanız da onurlu bir şekilde tamamlayacağınıza inanıyorum.

Şansınız bol olsun…

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.