Sivrisinek ve Haşerelere Karşı İlaçlama Çalışmaları Devam Ediyor

          7

  Iğdır İl Özel İdaresi tarafından Iğdır merkez ve ilçelere bağlı köylerde İlaçlama çalışmaları yaz mevsimi boyunca periyodik olarak devam ediyor.

            İl Özel İdaresi tarafından il merkezi ve Aralık, Karakoyunlu ilçelerine bağlı tüm köy ve mezralarda, kanalizasyon sistemleri, foseptik çukurları, dere yatakları, yeşil alanlar, çöp alanları ve park alanlarında yaz ayları boyuca haşereyle mücadele ve ilaçlama çalışmaları yapılmaktadır.

            İl Özel idaresi Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ yaptığı açıklamada "Bölgemizin yaz aylarındaki sıcak iklimi nedeniyle özellikle köylerimizde haşereyle mücadeleyi zorunlu hale getirmektedir.” Karasinek ve sivrisineklerin verdiği rahatsızlıkları bertaraf etmek amacıyla 2015 yılında olduğu gibi 2016 yaz mevsimi süresincede tüm köy ve mezralarımızda ilaçlama çalışmalarının başlatıldığını kaydeden. AKKUŞ ayrıca İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanan ve ULV (Ultra Low Volume) Sistemi ile çalışan ilaçlama araçları son derece ince püskürtme tekniği ile sivrisinek ve haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün kalıcı ve etkili mücadeleyi sağladığını" belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.