“Sınırlarda Çocuk Olmak Projesi” Kapsamında 34 İlden 1000 Çocuk Iğdır’da Buluştu‏

ff

“Sınırlarda Çocuk Olmak Projesi” kapsamında 34 ilden 1000 çocuk Iğdır’da buluştu. Iğdır ili Aralık İlçesi Kaymakamlığı’nca “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında hazırlanan “Sınır İllerde Çocuk Olmak Projesi gerçekleştiriliyor.”

Aralık Kaymakamlığı’nca Iğdır ilinde Aralık ve Doğubayazıt, İlçesi’nde tarihi ve turistlik yerler, sınır boyları 34 ilden gelen 1000 öğrenciye gezdirilerek Iğdır’daki öğrencilerle kaynaştırıldı.

Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz; “gerçekleştirilen, “Sınırlarda Çocuk Olmak Projesi” kapsamında Iğdır’a 34 ortaokul 7-8 sınıflarda okuyan 1000 öğrenci geldi. İki gün sürecek olan gezi kapsamında gelen öğrenciler Nahçıvan, Ermenistan ve İran sınırlarını gezerek tanımış olacaklar. Böyle güzel bir projeyi gerçekleştirdiğimiz içinde çok mutluyuz” dedi.

Aralık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Erkan Çiğdem de; “öğrencilerimize Iğdır’ın tarihi ve turistlik yerlerini gezdiriyoruz. Bu kapsamında Şehit Türkler Anıt ve Müzesi’ne geldik. Öğrenciler anıtı gezdi” dedi.

Müze hakkında bilgi veren Iğdır Turizm Müdürlüğü görevlilerinden İhsan Aslan, Şehit Türkler Anıt ve Müzesi hakkında bilgi vererek Ermenilerin bölgede yapmış olduğu katliamları anlattı.

Gezi kapsamında Iğdır’a gelen öğrenciler ve öğretmenler de Iğdır’da olmaktan çok mutlu olduklarını belirterek; “bu bölgeyi gördük tanıdık. Çok güzel ve 3 ülkeye sınır olan bir ili gezmiş olduk. Ermenilerin yapmış olduğu katliamları müzeyi gezerek gördük. Ermenilerin bu bölgede yaptıkları katliamları kınıyoruz” dediler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.