Şiir Yazmak İçin Okuma Yazma Öğrendi

Iğdır’a bağlı Aralık ilçesi Yukarı Topraklı köyünde oturan 78 yaşındaki, Nurettin Börekci isimli dede şiir yazabilmek için okuma yazma öğrenmeye çalışıyor.
15 yaşından beri şiir yazmaya başladığını belirten Nuretin Dede, köyümüze gelen aşıkları dinler onlara özenirdim. Yaylaya çobanlığa gidince şiir yazma hevesin gelişti o günden beri şiir yazıyorum. Çobanlığı sevdim koyunlar ne konuşabilir ne de yalan söylerler bugün insanlar yalan söylüyorlar. Üç insan yan yana da yalan söylüyorlar. Okuma yazmam yok hep şiirler aklımda ama durumu vali beye anlattım milli eğitim müdürüne talimat verdi bir öğretmen bana okuma yazma öğretti şimdi yazabiliyorum az az kuran okuyorum.”dedi.
9 çocuk babası olan 5 çocuğunu okutan ve onları sevdikleri ile evlendiren Nurettin dede,20 torun sahibi olduğunu söyledi.
15 Temmuz fetö darbesine de şiir yazdığını belirten Nurettin Börekci, şiirinde şöyle diyor.”15 Temmuz gecesi, tarihe yazıldı Türkiyenin acısı, cumhurbaşkanı Erdoğan çağrı yaptı. Türkü kürdü, lazı arabı, Azerisi tüm Türkiye’yi sokaklara döktü, koç yiğitler tankların altına yattı. koç yiğitler göğsünü mermilere siper etti. O zalim fetöyü geri püskürttü. Erzurum, Iğdır Van’ı unutmayın yaradanı, inkâr etmeyin Kuran-ı, tepeleyin bu fetö düşmanı, parçalamak istiyor bu vatanı, dua edin Erdoğan’a”
Nurettin Börekci eşi 74 yaşındaki Besra Börekci’ye de şiir yazıyor. gül vererek gönlünü alıyor. Okuma yazması olmadan şiir yazan Nurettin dede şiirlerini kitap haline getirmeyi düşünüyor. Ve saz çalmayı öğrenmeye çalışıyor. vaktini bahçesinde torunları ile geçiriyor.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.