Sigorta Acenteleri, STK’larla İstişare İçin Toplandı

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı’nda konuşan TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, sektördeki sorunların çözümü için pastanın büyütülmesi gerektiğini vurgularken, hedeflerini belirleyecek sigorta acentelerine, TOBB olarak her konuda destek vermeye devam edeceklerini bildirdi.

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap da “Dönem, güçbirliği yapma dönemidir” ifadesini kullandı.

f1

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, İcra Komitesi asıl ve yedek üyeleri ile acente sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Toplantıda, ilgili mevzuata aykırı olarak tasarlanan internet tabanlı yazılım programlarından kaynaklanan rahatsızlıklar ile acentelik sözleşmelerinin sigorta şirketleri tarafından tek taraflı olarak feshedilmesi konusu gündeme geldi. Ayrıca, Karayolları Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası kapsamına manevi tazminat taleplerinin de dahil edilmesi, sigorta şirketleri ile sigorta acenteleri arasında yapılan elektronik işlemlerde statik IP kullanımının sektör geneline yayılması ile portföy mülkiyeti ve çağrı merkezleri kanalıyla gerçekleştirilen sigorta satışlarından kaynaklanan sorunlar ele alındı.

Acente sivil toplum kuruluşları temsilcileri de Acenteler Yönetmeliğine ilişkin görüşlerini ifade ettiler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.