Sigara Kaçakçılarına Operasyon: 9 Gözaltı‏

ıı

Iğdır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri sigara kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen şebekeye operasyon yaptı.

Edinilen bilgiye göre, Iğdır ve çevresinde sigara kaçakçılığını yönelten kişilere yönelik uzun zamandan beri sürdürdükleri takip sonucunda bir minibüsü takip ederken, takip edildiğini fark eden zanlılar Hoşhaber köyü civarına kaçmaya başladılar. Aşağı Çarıkçı köyü civarında sıkıştırılan zanlılar teslim olmayarak köydeki taraftarlarıyla bir olup polise taş, sopa ve bıçakla saldırmasıyla

kavga çıktı.100’e yakın sigara kaçakçısı ve köylülerin saldırısına uğrayan polisler havaya ateş açmasına rağmen dağılmayarak polise saldırması üzerine olay yerine giden Emniyet Müdürü Yüksel Babal ve takviye kuvvet kalabalığı dağıtarak sigara kaçakçıları ve olaya karışan 1 kadın 9 kişiyi gözaltına aldı.

Çıkan kavgada 6 polis ve 7 saldırgan çeşitli yerlerinden yaralanarak Iğdır devlet hastanesinde tedavi altına alındı.

Olayla ilgili olarak soruşturma sürerken Aşağı Çarıkçı köyünde polise saldıran diğer sanıkların tespit edilmesi için emniyet ve jandarma ekiplerinin çalışma yaptıkları belirtildi. Operasyon yapılan kişilerin Iğdır-Doğubayazıt –İran-Nahçıvan çevresinde sigara kaçakçılığını yönettikleri iddia edildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.