Sıcaktan Etkilenen Ebabil Kuşu Korumaya Alındı

 

BAYGIN BULUNAN EBABİL TEDAVİ EDİLECEK (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Iğdır’da, duyarlı vatandaş tarafından sıcaktan baygınlık geçirmiş şekilde bulunan yavru ebabil kuşu koruma altına alındı.

kent merkezindeki evinin bahçesinde sıcaktan baygın halde yavru ebabil kuşu bulan Fatih Bulut isimli vatandaş, telefonla durumu Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’ne bildirdi. Kuşu Bulut’un kent merkezindeki iş yerinden teslim alan Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, yavru ebabil kuşunun kanat yapısının gelişmediğini, bu nedenle uçamadığını söyleyerek, “Kırlangıca benzeyen ebabil kuşları, mevsim itibari ile her yerde bulunuyor. Bu kuşumuz uçma yeteneği olmadığından, birazda sıcaktan etkilendiğinden koruma altına alarak tedavisini yapacağız. Muhtemelen bu yavru kuş, yuvasından düşmüş. Vatandaşımıza bu duyarlılığından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Fatih Bulut isimli vatandaş ise, sabah saat 05.00 gibi uyandığında kuşu yerde bitkin halde ve uçamadığını gördüğünü söyledi. Bulut, “Birazda bizim bahçede kedi köpek fazla olduğundan zarar vereceğini düşündüm. Aldım su, yem verdim ve yetkileri arayarak teslim etmek için çağırdım. Umarım iyileşir tekrar doğa kavuşur” diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.