SGK Müdür Vekili Pekdemir Basınla Bir Araya Geldi

 

Iğdır Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Turgay Pekdemir, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kurum binasında yapılan programda konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdür Vekili Turgay Pekdemir konuşmasında şunları söyledi:

 “Sosyal Güvenlik Kurumu çok büyük bir kurumdur. 76 milyon vatandaşımıza hizmet etmektedir. Aslında ben bu kurumu bir vakfa benzetiyorum. İşverenden, işçiden, devletin bütçesinden alıyor ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Tabi bu Sosyal Güvenlik Kurumu üç büyük kurumun bir araya gelmesi ile bir çatı altında toplandıktan sonra daha düzenli, etkili, verimli, insan odaklı ve teknolojiyi çok iyi kullanarak hizmet üretmeye çalışıyor.”

Vergi borçlarının yapılandırmasının son gününün 25 Kasım 2016 olduğunu hatırlatan Pekdemir şu konulara değindi:

 “Sigorta primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi, isteğe bağlı sigorta primi, idari para cezaları, 30 Haziran 2016 tarihine kadar bitirilmiş olan özel nitelikli inşaatlar ile ihale konusu işlere dair eksik işçilik tutarları üzerinden hesaplanan sigorta primleri gibi borcu olanların bazı yasal haklardan yararlanabilmeleri için tanınan müracaat etme süresi 25 kasım 2016’da sona eriyor. 25 Kasım 2016 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna müracaat etmeleri gerekiyor.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.