Seyyar Radar Levhası Uygulamasına Son Verildi

5

Iğdır Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada İç İşleri Bakanlığı’nın genelgesi gereği artık yollarda seyyar radar tabelası uygulamasının kaldırıldığı bildirildi.
Açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“İçişleri Bakanlığı'nın 11/03/2013 tarih ve 2013/10 sayılı Genelgesi ile sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riskini artırmak ve tüm karayolu güzergahlarında başta hız ihlali olmak üzere trafik kurallarına uyma alışkanlığını kazandırmak amacıyla radarla hız denetimlerinde kullanılan seyyar radar ikaz levhası uygulamasına son verilmiştir.
İlimiz genelinde seyyar ikaz levhası olmadan radarla hız denetimi yapılmaktadır. Mağduriyet yaşanmaması için araç sürücülerinin hız limitlerine uygun hareket etmeleri gerekmektedir.
31/01/2014 tarihli ve 2014/1 sayılı İl Trafik Komisyonunda; İlimiz devlet karayolunda Leylekli Kavşaktan Tuzluca istikametine Meskun Mahal Levhasının bulunduğu noktaya kadar 50 km olan hız sınırının gidiş ve geliş olmak üzere otomobiller için 70 km'ye yükseltilmesi, Doğubayazıt Kavşaktan Doğubayazıt istikametine Meskun Mahal Levhasının bulunduğu noktaya kadar 50 km olan hız sınırının gidiş ve geliş olmak üzere otomobiller için 70 km'ye yükseltilmesi, Doğubayazıt Kavşaktan Kılıçlar Kavşağına kadar olan Çevreyolunda 50 km olan hız sınırının gidiş ve geliş olmak üzere otomobiller için 70 km'ye yükseltilmesi yönünde karar alınmıştır.
Alınan karar, sadece otomobil türü araçlar için geçerli olup; otobüs, panelvan, kamyonet, kamyon ve çekici türü araçları kapsamamaktadır. 5 Şubat 2014 Çarşamba günü itibariyle uygulamaya başlanılmıştır.”

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.