Seyahat Acenteleri Denetlendi

mm

Iğdır Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü İl Denetim Komisyonu tarafından Iğdır’da turizm kalitesini artırmak amacıyla farklı noktalarda Turizm Rehberi ve Seyahat Acenteleri ile ilgili denetimler yapılıyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz başkanlığında İl Denetim Komisyonu 1618 sayılı Seyahat Acenteleri ve Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu ve Seyahat Acenteleri Yönetmeliği ile Profesyonel Turist Rehberliği Yönetmeliği uyarınca yapılan denetimlerde tur düzenleyen seyahat acentelerinin bazılarının evraklarının eksik olup olmadığı konusunda denetimler aralıksız devam ediyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Engindeniz yaptığı açıklamada; “tüm seyahat acentelerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı mevzuatına uygun olarak çalışmaları gerekmektedir. Iğdır’da ancak bu şekilde turizm kalitesini yükseltmek mümkündür. Iğdır’da toplam 6 acente de denetim yaptık. Bazılarının evraklarının eksik olduğunu gördük, tutanak yaparak evrakların tamamlanması için süre verildi. 15 gün sonra tekrar denetim yapacağız. Bu süre içerisinde evraklar tamamlanmadığı taktirde gerekli yasal işlemler yapılacaktır” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.