Servis Şoförlerine Eğitim Verilecek‏

444

Okul servis araçları şoförlerine trafik kültürü oluşturmak ve güvenli sürücülük farkındalığının arttırılması için Iğdır İl Müdürlüğü tarafından 2 gün (12 saat) olarak planlanan seminer 15-16/10/2015 tarihleri arasında 09.00/12.00 ve 13.30/15.00 saatlerinde Kurtuluş İlkokulu toplantı salonunda yapılacak.

İl Milli Eğitim Müdür Hakan Cırıt; “Iğdır merkezde bulunan okul ve diğer servis araçları sürücülerine eğitim semineri verilecektir. Bu seminere bütün servis şoförleri katılmak zorundadır. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu arasında yapılan protokol gereği; İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz  tarafından okul servis araçları şoförlerinde trafik kültürü oluşturmak ve güvenli sürüş farkındalığının arttırılması amacıyla bu semineri düzenliyoruz” dedi.

Cırıt, 2 gün sürecek seminerde, trafikte hak ihlalleri sonucu birey, toplum ve çevreye verilen zararlar, mevzuat ve sorumluluklar, temel ilk yardım eğitimi, trafik kazası ve çocuklar, çocuğun trafik ortamında yaşadığı dezavantajlar ve alınacak önlemler, güvenli sürüş ve temel trafik kuralları, servis aracı ve çocuğun güvenliği, çocuk ve asayiş gibi konuların ele alınacağını söyledi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.