Serka’dan Kurmaca Film ve Belgesel Yarışması

tr

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film ve Belgesel Yarışması başladı. Yarışmacılar, Kurmaca Kısa Film kategorisinin yanı sıra Belgesel filmleriyle de 17 Kasım 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Kurmaca Kısa Film ve Belgesel Yarışması başladı. Daha önceki yıllarda gerçekleştirilin iki yarışmada tema “Göç” ve “Serhat’ta Kadın Olmak” şeklinde belirlenirken, bu yılın yarışmasında tema serbest bırakıldı. 3.Kurmaca Kısa Film ve Belgesel Yarışması’na bu yıl belgesel kategorisi de eklendi. Kurmaca kısa filmlerde 15 dakikalık süre sınırlaması bulunurken belgesellerde süre serbest bırakıldı. Kurmaca Film ve Belgesellerin Ajansın faaliyet yürüttüğü Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde çekilme şartı bulunuyor. Yarışmacılar bu dört ilden birinde çekecekleri kurmaca filmler ve belgesellerle 17 Kasım 2014 tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler.  Toplam 30 bin TL ödülün dağıtılacağı yarışmada, her iki kategoride birincilere 6.000 TL, ikincilere 4.500 TL ve üçüncülere de 3.000 TL ödül verilecek. Jürinin uygun görmesi durumunda iki filme de özendirme ödülü verilecek. Yarışmacılar kurmaca film veya belgesel dalından birinde en fazla iki filmle yarışmaya katılabilecek.

Yarışmayla ilgili açıklama yapan SERKA Genel Sekreter Vekili Mehmet Özdoğan, bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yarışmaya belgesel kategorisinin de eklendiğini belirterek, bunun bölge illerinde çekim yapmak isteyen yarışmacılar için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Özdoğan, Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır illerinin hem kurmaca kısa filmler hem de belgeseller için önemli bir görsel potansiyele sahip olduğunu da ifade etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.