SERKA 2020 YILINDA TOPLAMDA 4 İLDE 50 MİLYON TL DESTEK VERECEK

 Merkezi Kars‘ta bulunan Kars, Ağrı Iğdır ve Ardahan illerinde faaliyet yürüten Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 2020 yılında toplamda 4 ilde 50 milyon TL destek verecek. SERKA, bölge de 2020 yılında toplam da 70-75 milyon TL.

 Yatırım yapmayı planlıyor.

SERKA, 2020 yılında genel olarak bölgenin rekabet gücünün artırılması için destek projeleri uygulayacak.

SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven, 2020 yılında Kars, Ağrı, Iğdır ve Ardahan illerinde hayata geçirecekleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

“Bölgedeki özellikle yöresel ürünler ve turizm sektöründeki girişimcilerimizin rekabet gücünü artırmak için Mali Destek Programı uygulayacağız”

Genel Sekreter Oktay Güven yaptığı açıklamada, “Yaptığımız araştırmalar göstermektedir ki bizim bölgemizdeki en önemli problemlerden bir tanesi bölgedeki gerek girişimcilerin, gerek tüccarların, gerekse el sanatlarıyla uğraşan insanların rekabet etme bakımından gerçekten ciddi anlamda sorunları var.

Bu da doğal olarak ekonomiye olumsuz olarak yansıyor.

 Biz bölgedeki özellikle yöresel ürünler ve turizm sektöründeki girişimcilerimizin rekabet gücünü artırmak için Mali Destek Programı uygulayacağız.             Bu program sonucunda inşallah bölgede rekabet bakımından eksik olan yönleri gidermeye çalışacağız ve sonuç alacağımıza da inanıyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.