Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ve Iğdır Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) işbirliği ile düzenlenen, Sosyal Destek Programı’nın (SODES) Sodesli Sanatçılar ve Benim Atölyem projeleri ile desteklenen ”Robot Teşhir” programı düzenlendi. Programa Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Milli Eğitim Müdürü Murat Aydoğdu, SERKA İl Temsilcisi Burak Aaydoğdu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda robotik kodlama çalışmalarıyla üretilen projelere ait stantları gezerek geliştirici öğrencilerimizden projeleri hakkında bilgiler alan Vali Ünlü, mekanikle programcılığı birleştiren robotik kodlamanın önemine değinerek, “Çocuklarımızın üretkenliklerini gösterilmesi ve zihinsel gelişimleri arttırmaları adına robotik kodlama onlara önemli katkılar sağlayacaktır. Çocuklarımız, sunulan bu imkanlarla hayallerini gerçekleştirebiliyor. Teknolojinin süratle ilerlediği, yapay zekanın her alanda hayatımıza girmeye başladığı bu süreçte gençlerimizin dijital rekabete öncülük etmesi zaruridir. Bugün gelinen noktada çocuklarımızın ortaya koyduğu proje ve ürünler bizi mutlu etmekte ve onlara olan güvenimizi boşa çıkarmamaktadır. Ben çocuklarımızı ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” dedi. Program, Vali Ünlü tarafından diğer stantların gezilmesinin ardından öğrencilerle çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

Iğdır Hüsnü M. Özyeğin İlkokulu öğrencileri bir başarıya daha imza atarak Yeşilay’ın düzenlediği öykü yarışmasında Türkıye Birincisi oldu.
4. sınıf öğrencisi Ece Zeren Doğan ve sınıf öğretmeni İshak Koçman ile İstanbul da Yeşilay Genel merkez binasında düzenlenen törenle ödülünü aldı.
Okul Müdürü Ercan Bilen, “Okulumuz 4-B sınıfı öğrencisi Ece Zeren Doğan, Yeșilay’ın düzenlemiş olduğu “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında yazmış olduğu teknoloji bağımlılığı temalı hikâyesi ile ilkokullar dalında Türkiye Birinciliği kazanmıştır. Iğdır Hüsnü M. Özyeğin ilkokuluna bu gururu yaşattığı için, Sınıf öğretmenimiz İshak Koçman ı,Rehber öğretmenimiz Mihriban Verberi yi,Yesilay il temsilcisi Adem Çakmak ı,öğrencimizi ve Ailesini,ayrıca tebrik ediyor,başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.