Serdar Ünsal’dan “Haydar Aliyevin 91. Doğum Günü Mesajı‏

a1

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Azerbaycan’ın bağımsızlığının simgelerinden birisi olan merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in 91. doğum yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

 

Serdar Ünsal, Haydar Aliyev çağdaş Azerbaycan’ın temellerini atan liderdir. Bugün Azerbaycan’ın gelişimini, ilerlemesinin temelini atan projeleri ile Azerbaycan’ı Kafkasların parlayan yıldızı haline getiren bir liderdir. Kendisini 91.Doğum Yılı’nda saygı ve sevgiyle anıyoruz.”dedi.

Ünsal, Haydar Aliyev’in hayatına baktığımızda hemen tüm kesimler itibariyle gerçekten bulunduğu bölgenin, Azerbaycan’ın, Türk dünyasının tarihinde iz bırakan projeler altında imzasının olduğunu görürsünüz. İşte bu sebeple Azerbaycan’ın lideri Haydar Aliyev’in Türk Dünyasının önemli simaları arasında yer aldığını görürsünüz. Haydar Aliyev’in Tek millet iki devlet sözünün çok derin Bir manası vardır, Türkiye Azerbaycan arasında kurulan ilişiklerin ne denli güçlü kardeşlik temeline oturduğunun çok özlü bir ifadesi ancak bu sözle ifade edilirdi. Bugün Azerbaycan ‘da ve dünyada Haydar Aliyev sevgisi yüksek seviyelere çıkmıştır. İnsanlar onun Azerbaycan için yaptıklarını öğrendikçe daha çok sevmektedir. 2000-2005 yıllarında Milli Meclis Milletvekili olmuş, Yeni Azerbaycan Partisi’nin kurulmasında aktif yer alan, Haydar Aliyev’in güven gösterdiği gençlerden olan Anar Ahundzade bir açıklamasında şunları söylüyor.”

Haydar Aliyev kimliğinin ilk özelliği onun insanlara aşırı dikkati idi. Hatta küçük emeğe göre yüksek fiyatının cevabı, onun yüksek samimiyetin ileri geliyordu. Genellikle, mertlik, samimiyet, kararlılık, insani ilişki dahi kişilere ait faktörler ulu önderde birleşmişti. O rehber ve lider gibi muhteşem insandı.”dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.