SERDAR ÜNSAL “SOYKIRIM VE YÜREĞİM İREVAN’DA KALDI “ROMANINI IĞDIR JANDARMA KOMUTANINA HEDİYE ETTİ

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, bir  süre önce Iğdır Jandarma komutanlığına atanan Albay Nejdet Karaca’yı ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Serdar Ünsal, Albay Nejdet Karaca ‘ya ziyaret anısına kendisinin yazdığı “Yüreğim İrevanda kaldı ve Soykırım “kitabını hediye etti.

Eğitimci, Gazeteci araştırmacı yazar Serdar Ünsal tarafından yazılan 1920 yılında bir Türk yurdu olan bugün Ermenistan topraklarında kalan İrevan şehrinde yaşayan Türklerin Ermeni mezalimine uğrayarak doğdukları topraklardan kaçış hikâyesinin anlatıldığı romanını ve soykırımı görenlerin dilinden anlattığı “Soykırım” kitabını İl Jandarma Alay komutanı Albay Nejdet Karaca’ya hediye etti.

İl Jandarma Alay komutanı Albay Nejdet Karaca’ya kitabıyla ilgili bilgi veren Yazar Serdar Ünsal, şunları söyledi: “Romanım gerçek yaşanmış bir hikaye, daha doğrusu baba annemin İrevan’dan Ermenilerin saldırısı sonucu kaçışlarının hikayesi, İrevan’dan Aras nehrine oradan İran’a İran’dan Türkiye’ye Iğdır’a gelip bin bir zorluklarla yaşamaya çalıştığı bir yaşam öyküsü.

Babaannem İrevan’da evini, sevdiklerini, babasını bırakarak kocasıyla kızıyla İran’a kaçarken Ermeniler tarafından Aras nehrinde kocasının vurulmasını ölünceye kadar unutamadı.

 İşte Ermeni mezalimini en iyi şekilde bu romanda anlatmaya çalıştım. Ermeniler sözde soykırım yalanlarının her alanda anlatan kitaplar yazıyorlar.

Bu roman Ermeni yalanlarını çürütecek boyutta. Ermenilerin gerçek yüzünü herkes bir daha yakından görmek için romanı okumalıdır. Kısacası  okuyucu, Yüreğim İrevan’da Kaldı” romanında Vatana, İrevan’a, hasret ölenlerin hikâyesini, Ermenilerin yaptığı zulmü, Ermenilerin 1920 yılında İrevan’da yaptıkları vahşeti  Aras nehrini kan gölüne çevirmelerini, eşi kocadan, anneyi yavrusundan, anne ve babayı evladından ayırmalarını, bir Hocalı faciasının benzerini  okuyacak, hüzünlenecek, üzülecek, Soykırım kitabında da Ermeni vahşeti yaşayanların dilinden anlatılıyor.”

İl Jandarma Alay komutanı Albay Nejdet Karaca’da “Tebrik ederim bu tarihi konuları roman dilinde anlatmanız güzel bir olay en kısa zamanda okuyacağım. Türk Milleti asil bir millettir kimseye soykırım yapmaz. Hep tarih boyu mazlumların yanında olmuşuz. Asıl soykırımı Ermeniler yapmıştır.

Iğdır’da da bunu toplu mezarlarda görmek mümkün. Başarılar dilerim” dedi.

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.