SERDAR ÜNSAL “ROMANINI CUMHURİYET BAŞSAVCISI SERKAN BAŞARAN’A HEDİYE ETTİ

              Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı,   Gazeteci yazar Serdar Ünsal, tarafından Türklerin Ermeni mezalimine uğrayarak doğdukları topraklardan kaçış hikayesinin anlatıldığı romanını ve soykırım kitabını ve Türkiye- Azerbaycan masa bayrağını Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran’ı  hediye etti..

             Yazar Serdar Ünsal, kitabıyla ilgili   şu bilgileri  söyledi: “Romanım gerçek yaşanmış bir hikaye, daha doğrusu baba annemin İrevan’dan Ermenilerin saldırısı sonucu kaçışlarının hikayesi, İrevan’dan Aras nehrine oradan İran’a İran’dan Türkiye’ye Iğdır’a gelip bin bir zorluklarla yaşamaya çalıştığı bir yaşam öyküsü.

Babaannem İrevan’da evini, sevdiklerini, babasını bırakarak kocasıyla kızıyla İran’a kaçarken Ermeniler tarafından Aras nehrinde kocasının vurulmasını ölünceye kadar unutamadı.  

 Kısacası  okuyucu, Yüreğim İrevan’da Kaldı” romanında Vatana, İrevan’a, hasret ölenlerin hikayesini, Ermenilerin yaptığı zulmü, Ermenilerin 1920 yılında İrevan’ da yaptıkları vahşeti  Aras nehrini kan gölüne çevirmelerini, eşi kocadan, anneyi yavrusundan, anne ve babayı evladından ayırmalarını, bir Hocalı faciasının benzerini  okuyacak, hüzünlenecek, üzülecek, Soykırım kitabında da Ermeni vahşeti yaşayanların dilinden anlatılıdığını dile getirdi.

Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Serkan Başaran ‘da“Tebrik ederim bu tarihi konuları roman dilinde anlatmanız güzel bir olay en kısa zamanda okuyacağım. Türk Milleti asil bir millettir kimseye soykırım yapmaz. ”dedi.     

Haber: Emin TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.