Serdar Ünsal: “Kırım’da İkinci Bir Hocalı Faciası Olmasın”

a2

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, Kırım’da son günlerde gelişen olaylara değinerek; “inşallah Kırım’da ikinci Hocalı faciası yaşanmaz, Türkler katledilmez” dedi.

Ünsal yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“Son günlerde Ukrayna ve Kırım’da meydana gelen olaylar bizleri de endişelendiriyor. Özellikle Kırım Türklerine yönelik saldırı hazırlığı ve Rus askerlerinin Kırım’a girmeleri yeniden işgal edilme endişesi yaşıyoruz. Korkumuz Kırım Türklerinin bağımsızlığının gitmesi ve yeniden işgal edilmesidir. Her fırsatta Türk Milletine saldıran Ruslar yeniden eski günlerine dönme hevesi içindedirler. Hür dünya Ruslar tarafından Kırım’ın yeniden işgal edilmesine müsaade etmemelidir. Kırım’da bağımsızlık ateşini yıllar önce ateşleyen cezaevinde yatan ve hayalini gerçekleştiren Eski Kırım Tatar Milli Meclisi Başkanı ve Milletvekili Mustafa Kırımoğlu ve binlerce özgürlük tutkunu Kırımlı gökyüzünde dalgalanan bayraklarının indirilmesine, camilerinin yeniden işgal edilmesine izin vermeyecektir.

İkinci bir Hocalı faciası inşallah Kırım’da yaşanmaz. Bağımsız Kırım’ın bayrağı ebedi olarak dalgalanır. Bu konuda da Türk devleti gerekeni yapmalı. Kırım Türklerinin yanında yer alıp bütün dünyayı işgal konusunda ve olacaklar hakkında bilgilendirmelidir.”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.