Serdar Ünsal: “Acımız Büyüktür Ermenilere Gereken Cevap Verilmelidir”

fd

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Iğdır Azerbaycan evi Derneği başkanı Serdar Ünsal, Ermenileri 11 Azerbaycan Askerinin şehit edilmesi olayına tepki gösterdi.

Ünsal yaptığı yazılı açıklamada, Ermeniler yine birilerinin kışkırtmasıyla Azerbaycan topraklarına saldırıya geçmiştir. Bu saldırı neticesinde 11 Türk askeri şehit olmuştur.

Acımız büyüktür. Ermenilerin yaptığı bu saldırı karşılıksız kalmamalı gereken cevap Kahraman Azerbaycan ordusu tarafından verilmelidir. ve verecek güçtedirde bütün Türk dünyası olarak bunu bekliyoruz. ”dedi.

Türk dünyasının çeşitli saldırılar altında olduğunu belirten Ünsal,”Bugün Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Kırım da Türk’üm diyen insanlar baskı ve zülme uğramaktadır. Hür dünyada bunu seyretmektedir. Bunu gören Ermeniler yine saldırgan tutum içine girerek Azerbaycan sınırlarını ihlal etmeye saldırı yapmaya başlamıştır. Ermenilerin unuttuğu bir şey var .Azerbaycan 1992 yılındaki Azerbaycan değil, güçlü ordusu ve teknolojisiyle Ermenilere gereken dersi verecek güçtedir. Azerbaycan devletinin ve milletinin acısını acımız biliyor şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor. Türk dünyasına ve Azerbaycan devletine de başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.