Sema Ünlü Koruyucu Aileyi Ziyaret Etti

Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, çeşitli nedenlerle öz ailesi yanında bakımları sağlanamayan çocuklarımızın eğitim, bakım ve yetiştirilme sorumluluğunu üstlenen koruyucu ailelere yönelik ziyaretlerini sürdürüyor.
Bugünkü ziyareti kapsamında ise Güzelnargün ailesiyle bir araya gelen Sema Ünlü, her çocuğun sağlıklı gelişebilmesi için kendisini koruyacak, sevecek, destekleyecek, güven sağlayacak, sosyal ve maddi gereksinimlerini karşılayabilecek sıcak bir aile ortamına ihtiyaç duyduğunu ifade ederek; ‘
‘Şüphesiz anne ve babalar çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için çaba harcarlar. Ancak yaşam her zaman düşünüldüğü gibi olmayabilir. Bazı aileler zihinsel, bedensel, ya da psikolojik sorunları veya ekonomik yetersizlikleri, boşanma, ölüm gibi sosyal sorunları nedeniyle bütünlüklerini devam ettiremeyip, çocuklarının gereksinimini karşılayamaz hale gelebilmektedir.
Böyle durumlarda, yavrularımıza yardım edebilmenin en iyi yolu, koruyucu aile dediğimiz, çocuğun öz ailesinin koşulları iyileşinceye kadar başka bir ailenin yanında bakımlarının sağlanmasıdır. Koruyucu ailelerimiz himayesinde, aile ortamında sevgiyle büyüyen bu çocuklar, geleceğe ümitle bakmamızı sağlayacak pırıl pırıl bireyler olarak yetişiyor.” dedi.
Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.