Sema Ünlü Halfeli’de Okuma Gününe Katıldı

Vali Enver Ünlü’nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi, Halfeli Milli İrade İlkokulunda öğrencilerimizle birlikte okuma gününe katıldı.
14 Şubat Dünya Kitap Değişim ve Bağış Günü’nün anlamına binaen düzenlenen etkinlikte minik öğrencilerimizle birlikte kitap okuyan Hanımefendi; ”İlimizdeki bütün öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığı kazanmasını istiyoruz. Fikir üreten, düşündüğünü ifade edebilen ve yanlış bilgi ile doğru bilgiyi ayırabilen bireylerin sayısının artması için çocukluk çağında kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gerekiyor. Biz de öğrencilerimize yönelik ziyaretlerimizde hem onlarla keyifli etkinlikler yapıyoruz hem de kitap okumayı sevdirmeye çalışıyoruz. Kitabın, çocuklarda zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimi büyük ölçüde etkilediğini biliyoruz. Bu noktada ailelere de önemli görevler düşüyor.
Ebeveynlerimiz, kitap okuma sevgisini oluşturmak için çocuklarımıza özel kitap okuma zamanları ayrılmalı, onları bilgiye teşvik etmeli, ev ortamında çocukların bilgi birikimi ciddiye alınmalı ve her çocuk için kendisine ait bir kütüphane hazırlanmalı.” dedi.
Etkinlik sonunda çocuklarımıza çeşitli kitaplar hediye eden Sema Ünlü, öğrencilerimize okudukları kitapları kendi aralarında değiştirmeleri gerektiğini de hatırlattı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.