Selden Dolayı Tahrip Olan Yollar Onarıldı

7

Iğdır genelinde etkili olan sağanak yağmur, merkez ve ilçelere bağlı birçok köyde yaşamı olumsuz yönde etkiledi. İl genelinde yağmurlardan etkilenen köy yollarında oluşan göçük ve heyelanlara çok kısa zaman içerisinde müdahale eden İl Özel İdaresi iş makineleri ve ekipleri çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Son bir haftadır ilimizde aralıklarla etkili olan sağanak yağmur nedeniyle hasar gören, merkeze bağlı Suveren, Gürpınar ve Tuzluca İlçesi’ne bağlı İncesu, Dipsiz, Yağlı, Kula, Güzeldere ve Akdiz köy ve yayla yollarında hasar tespit çalışmaları başlatıldı. İl Özel İdaresi’ne bağlı iş makineleri heyelan sonucu ulaşıma kapanan köy ve yayla yollarını temizleyerek ulaşımın yeniden güvenli bir şekilde akışını sağladı.

Ayrıca Aralık İlçesi’ne bağlı Yenidoğan (Ahura) Köyü’nde Ağrı Dağı Cehennem Vadisi istikametinden gelen kum ve yağmur selinin etkisiyle yollarda büyük çökmeler meydana geldi. Köy ve yayla yolu tamamen trafiğe kapandı. İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı iş makineleri yağışlarla bozulan yolda gerekli dolgu ve onarım çalışmalarını tamamlanarak köy yollarını yeniden ulaşıma açtı.

6

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.