“Şehitlerimiz, Rahmet, Minnet ve Şükranla Andık”

d

Vali Eyüp Tepe, Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinlikleri kapsamında, Toprak Otel’de düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Özel Programında yaptığı konuşmasında; Sarıkamış’ın, Mehmetçiğin iman, irade, cesaret ile disiplin karakterini, kahramanlığını ve civanmertliğini, tarihe altın harflerle yazdığı yer olduğunu söyledi.

Vali Tepe konuşmasında, canlarından aziz bildikleri vatanlarını müdafaa etmek için Yemen’den, Suriye’den, Irak’tan, Rize’den ve Diyarbakır’dan Sarıkamış’a gelip şehit olan kahraman vatan evlatlarının şahadetinin 99’uncu yıldönümünde tüm şehitleri rahmet, minnet ve şükranla andıklarını da söyledi.

Şehitlerimizin cesaretlerini, civanmertliklerini ve tarihe yazdıklarını bu kahramanlık destanını nesilden nesile aktarmanın da kendileri gibi herkesin görevi olduğuna da dikkat çeken Vali Tepe konuşmasında arıca şunları söyledi: “Çünkü tarihini ve geçmişini bilmeyen nesiller, geleceğe yön veremezler. 99 yıl önce ecdadımızın Allahuekber Dağları’nda yaktığı 90 bin meşale, hayatımızı aydınlatmaya devam etmektedir. Bu aydınlık yol bizim de yolumuzdur. Sarıkamış’ta düşmana göğsünü siper eden, birbirlerine sarılarak donan, kefenleri bembeyaz karlar olan, ecdadımızı asla unutmayacağız.

Millet olarak, ecdadımızdan miras aldığımız bu cennet vatanın ebedi bekçisi olacağız. Sarıkamış Harekâtı’nda şehit olan ve son sözleri “Allahuekber” olan kahraman şehitlerimiz başta olmak üzere bu topraklar için şehit olan bütün şüheda için saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz. Programımıza desteklerini esirgemeyen başta Sayın Başbakanımız olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve yapacakları eserler için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza ve emeği geçen diğer kurumlara, sivil kuruluşlara şükranlarımı arz ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.