ŞEHİTLER MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI

1 Haziran günü çıkan çatışmada şehadete erişen askerlerimiz Uzman Onbaşı Ali Yılmaz, Uzman Onbaşı Yasin Çubuk ve Uzman Onbaşı İbrahim Alıcı, memleketlerine dualarla uğurlandı.

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanında düzenlenen uğurlama merasimine Vali Enver Ünlü, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet Hacıoğlu, Doğubayazıt 1. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Yücel Özel, askeri ve mülki erkan, protokol üyeleri, kurum müdürleri, siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri, şehitlerimizin silah arkadaşları ve vatandaşlarımız katıldı.

Tören, şehitlerimizin aziz naaşlarının silah arkadaşlarının omuzlarında getirilip, katafalka koyulmasıyla başladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak şehitlerimizin özgeçmişleri okundu.

Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutanı P. Albay Yılmaz Doğan tarafından yapılan konuşmanın ardından şehitlerimizin ruhuna dualar okundu.
Törenin sonunda şehit naaşları selamlanarak defnedilmek üzere memleketlerine uğurlandı.
Terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini ifade eden Vali Ünlü “aziz milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, makamları âli olsun. Rabbim ailelerine ve sevenlerine sabırlar versin. Mücadelemiz son terörist yok edilinceye kadar büyük bir kararlılıkla sürecek ve Allah’ın izniyle şehitlerimizin kanları asla yerde kalmayacak. Birlik ve beraberliğimiz sayesinde ülkemiz ve milletimiz üzerinden oynanan tüm oyunları, kurulan tüm tuzakları bertaraf edeceğiz” dedi.


 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.