Şehit ve Gazi Aileleri Onuruna Yemek Verildi

Iğdır’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, şehit ve Gazi ailelerine yemek verildi.

            Polis Evi’nde düzenlenen programa şehit ve gazi ailelerinin yanı sıra FETÖ’nün darbe girişiminde savaş uçakları ile bombalanan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı binasında ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit düşen 48 yaşındaki Iğdırlı Başkomiser Bülent Yurtseven’in ailesi onur konuğu olarak katıldı.

            Programda konuşan Vali Enver Ünlü, “15 Temmuz FETÖ darbe ihanetinin yıl dönümünde şehit aileleriyle olmak istediklerini belirterek, “Biz 80 milyonluk büyük bir aileyiz. Siz bir evladınızı bu vatana feda ettiniz. Onlar şahadet şerbetini içtiler bu güzel vatan için. Bağımsızlık, birlik, beraberlik, namus ve geleceğimiz için. 80 milyon kardeşiniz var, ağabeyiniz, amcanız, dayınız var. Ne mutlu onlara ki şahadet şerbetini içtiler. Birlik ve beraberliğimiz koruyacağız. Vatanımıza sahip çıkacağız.” dedi.

            Programa 15 Temmuz Şehitleri Derneği başkanı Kamber Güzelkaya ve Iğdır Şehit ve gazi Aileleri Derneği Başkanlığı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

            Program sonunda Şehit Yurseven’in babası Muharrem, annesi Lazife ve eşi Hilal Yurtseven’e plaket takdim eden Vali Ünlü, Yurtseven’in kızları Kübra ve Elif Yurtseven’e ise Türk Bayrağı hediye etti. Yurtseven ailesi Iğdır’ da bu yemeğe davetli oldukları için Vali Enver Ünlü’ye teşekkür ettiler.

KAYNAK: İHA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.